Jdi na obsah Jdi na menu
 Celé jméno: Albert Jorquera Fortia
Místo narození: Bescano – Girona, Španělsko
Datum narození: 3. března 1979
Výška: 183 cm
Váha: 77 kg
Číslo dresu: 25
Debut v FCB: 17.1. 2004
Pozice: brankář
Úspěchy:
FC Barcelona
La Liga 2004/05, 2005/06
Španělský superpohár 2005/06, 2006/07
Liga mistrů 2005/06

Charakteristika:

Plně vybavený brankář, který nemá žádné velké slabiny. Jeho předností je také bezproblémová povaha. V zápasech, ve kterých nastoupí, je na něj vždy spolehnutí. Jeho "slabinou" je, že v žádné z vlastností výrazně nevyčnívá. Ideální brankář na pozici spolehlivé "dvojky".

Biografie:

Albert Jorquera je zkušeným brankářem. Jeho příchod do Barcelony se uskutečnil již 2.listopadu 1994, kdy přišel z týmu Vilobí CF. Během působení v Barceloně byl zapůjčený do klubů AD Ceuta a CE Mataro. V roce 2000 se vrátil a nastupoval v C-týmu. O rok později se stěhoval do B-týmu Barcy. Po dvou sezonách v B-týmu Barçy se stěhoval již do týmu elitního. V sezóně 2003/04 byl třetím brankářem prvního týmu "Blaugrana". Sice nedostával šanci v základní sestavě, ale přesto to byl v jeho kariéře výrazný pokrok. V letním přestupním termínu se rozhodlo vedení Barcelony pro odchod tureckého brankáže Rüstüho Recbera a tím pádem se naskytla šanci Jorquerovi. V sezoně 2004/2005 bojoval Jorquera o pozici dvojky s Rubénem, bývalým brankářem Deportiva La Coruňa. Jak Jorquera, tak i Rubén neměli moc šancí na prosazení se do sestavy přes odchovance Barçy a stále se zlepšujícího Victora Valdése.

Vedení Barçy věří, že v případě zranění či jiných problémů brankářské jedničky Valdése je Jorquera připraven ho plnohodnotně zastoupit. Několik expertů je toho názoru, že Albert není o moc méně talentovaným brankářem, než je Victor Valdés. Sám Jorquera by samozřejmě chtěl nastupovat v základní jedenáctce Barcelony, ale Frank Rijkaard mu nedává moc příležitostí. Albert ovšem popírá, že by chtěl odejít do jiného klubu a to z toho důvodu, že je přesvědčen, že právě v Barceloně je jeho místo. Nejbližší čas ukáže, jestli Jorquera bude nadále prvním náhradníkem Victora Valdése, či bude koupen jiný kvalitní brankář…

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář